1438/1228
Seiko
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Automatisk kronografværk. Elfenbensfarvet skive med sorte visere og arabertal. Rem af aligator med forgyldt Seiko foldespænde. Kassediam. 37 mm. Æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser på glas. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 17. september 2014
Vurdering
Hammerslag