1438/​1228

Seiko

Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Automatisk kronografværk. Elfenbensfarvet skive med sorte visere og arabertal. Rem af aligator med forgyldt Seiko foldespænde. Kassediam. 37 mm. Æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser på glas. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Smykker, 17. september 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK