2022/113
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Parti fra Skamstrup med græssende får. Sign. Viggo Pedersen 1887. Olie på lærred. 40×60.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag