2022/​113

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Parti fra Skamstrup med græssende får. Sign. Viggo Pedersen 1887. Olie på lærred. 40×60.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK