2022/​113

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Parti fra Skamstrup med græssende får. Sign. Viggo Pedersen 1887. Olie på lærred. 40×60.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.