1947/31
I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
Parti fra Maxentius' og Konstantins Basilika i Forum Romanum, Rom. Sign. I. T. Hansen Roma 1883. Olie på træ. Lysmål 27,5×16.
Retoucheringer langs øverste kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud