2445/168
Russisk tabatière af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med niello-arbejde. Mestermærke AK, guardein Andrei Antonovich Kovalski 1846, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 126 g. L. 9 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, inklusive nogle ridser og mærker. Behov for rensning indvendig.
Vurdering
Hammerslag
25 bud
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
107749 | ||
82153 (Autobud) | ||
865646 | ||
82153 (Autobud) | ||
865646 | ||
82153 | ||
1059186 | ||
900678 | ||
865646 |