2445/​168

Russisk tabatière af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med niello-arbejde. Mestermærke AK, guardein Andrei Antonovich Kovalski 1846, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 126 g. L. 9 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, inklusive nogle ridser og mærker. Behov for rensning indvendig.

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

25 bud

107749 2.300 DKK
82153 (Autobud) 2.200 DKK
107749 2.200 DKK
82153 (Autobud) 2.100 DKK
107749 2.000 DKK
82153 (Autobud) 1.950 DKK
107749 1.900 DKK
82153 (Autobud) 1.850 DKK
107749 1.800 DKK
82153 (Autobud) 1.750 DKK
107749 1.700 DKK
82153 (Autobud) 1.650 DKK
107749 1.600 DKK
82153 (Autobud) 1.550 DKK
107749 1.500 DKK
82153 (Autobud) 1.450 DKK
107749 1.400 DKK
82153 (Autobud) 1.350 DKK
865646 1.300 DKK
82153 (Autobud) 1.250 DKK
865646 1.200 DKK
82153 1.150 DKK
1059186 1.100 DKK
900678 1.050 DKK
865646 1.000 DKK