2016/736
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Landskab - Thy. Sept. aften 1961”. Skitse. Sign. Knud Kristensen samt signeret, dateret og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 58×65.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud