1947/64
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Christiane Charlotte Elisabeth Theune (1793–1849). Usigneret. Olie på lærred. 75×56.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag