2413/96
Bertel Thorvaldsen, efter
“Dagen”. Relief af støbt gips, bagside med krog til ophæng. Udført for Thorvaldsens Museum. Diam. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag