2016/266
Et par armstole med stel af bejdset bøgetræ, svungne armlæn, cabriole ben. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Manglende sæder.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag