2014/229
Nederlandsk maler, 19 årh.
Hollandsk vinterlandskab med en mølle og en pram. Usigneret. Olie på lærred. 31×46.
Krakeleringer. Enkelte små retoucheringer og reparationer (herunder på bagsiden). Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag