2417/2035
Marvin
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Guilloucheret skive med sorte Breguet-tal og blåanløbne stålvisere. Rigt graveret kasserand. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 49 mm. Uret vejer ca. 63 g. 1920–30'erne.
Opdateret onsdag 24/4 kl. 15.35: Glasset er løst
Armbåndsure, 24. april 2024
Vurdering
Hammerslag