2441/84
Hollandske fliser af fajance, dekorerede i blåt med figurer og dyr, flere i cirkelslag. To fliser monteret i ramme. 18.-19. årh. (41)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fliser med revner og reparationer. Flere større afslag.
Vurdering
892021 |