2448/​222

Dansk langbord af egetræ, front med skuffe og siden med gennemgående skuffe, balusterformede ben. 19. årh.s midte. H. 80. L. 225. B. 68.

Ridser og mærker. Restaureret. Restaureret. Revner i træet.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

16 bud

836355 7.500 DKK
216593 (Autobud) 7.000 DKK
836355 6.500 DKK
216593 (Autobud) 6.000 DKK
836355 5.500 DKK
216593 (Autobud) 5.000 DKK
836355 4.800 DKK
216593 (Autobud) 4.600 DKK
836355 4.400 DKK
216593 (Autobud) 4.200 DKK
836355 4.000 DKK
216593 (Autobud) 3.800 DKK
1020311 3.600 DKK
216593 (Autobud) 3.400 DKK
1020311 3.200 DKK
216593 3.000 DKK