12033/63
Henry Heerup. En Sagadrøm. Sign. Heerup nr. 457/500. Litografi, ca. 1970. Bladstørrelse 49,8×67,2. Uindrammet.
Litteratur: Moestrup nr 206 A.
Små brune pletter i margenen, ellers ingen skader.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag