2049/62
Engelsk vinkøler af mahogni, ottekantet form, prydet med skæringer, ben med claw & ball, indsats af metal. 19. årh. H. 47. Diam. 28.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Vandskjolder. Indsats let irret.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud