1917/​1538

To franske bouquetierer af fajance, modellerede med hoveder og rocailler. Den ene mrk. for Pierre-Joseph Prudhomme, Aire. 18. årh. H. 11 cm L. 19 cm B. 9 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner, afslag og reparationer.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK