1917/1538
To franske bouquetierer af fajance, modellerede med hoveder og rocailler. Den ene mrk. for Pierre-Joseph Prudhomme, Aire. 18. årh. H. 11 cm L. 19 cm B. 9 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner, afslag og reparationer.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag