2142/153
Russisk ikon- oklad “Bebudelsen”, flankeret af helgener i yderkant. Udført af rigt punslet og drevet forgyldt messing. 18/19. årh. 35,5×31.
Ingen bagvedliggene ikon medfølger/ træplade monteret med sort stof som kontrast medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag