1825/1666
En samling kinesiske artefakter, bestående af røgelseskar af patineret bronze, fang-ding form støbt med drage og skrifttegn, tre strygejern af bronze og kop af udskåret kokosnød med montering af tin. 20. årh. Røgelseskar H. 14. L. 8. B. 5. (5)
Et strygejern med brud ved kant. Strygejern irrede. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud