1825/​1666

En samling kinesiske artefakter, bestående af røgelseskar af patineret bronze, fang-ding form støbt med drage og skrifttegn, tre strygejern af bronze og kop af udskåret kokosnød med montering af tin. 20. årh. Røgelseskar H. 14. L. 8. B. 5. (5)

Et strygejern med brud ved kant. Strygejern irrede. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 21. juni 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

15 bud

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
260 DKK
250 DKK