Per Weiss (f. Melby 1953, d. 2023)
Lille vase af stentøj modelleret med smal munding og reliefdekor. Dekoreret med turkisgrøn glasur med røde elementer. Usign. Unik. H. 11. Diam. ca. 8,5.
Proveniens: Nærværende vase var en gave fra Per Weiss til nuværende ejer.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
42 bud