2124/​227

To dåbsposer samt hagesmæk, syet af silke og kattuntryk m.m., applikeret med silkebånd, sløjfer, glasperler, rosetter og metalkniplinger. Antagelig Sjælland. 19. årh.s første halvdel. L. ca. 114. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK