1508/796
Ubekendt formgiver
Høj bordlampe på trebenet fod og stamme af teak, monteret med cylinderformet skærm af beige akryl. H. 94.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. februar 2015
Vurdering
Hammerslag