2045/339
Louis-Eugène Lambert (f. Paris 1825, d. sst. 1900)
Interiør med katte i en stol. Sign. L. Eug. Lambert. Bly på papir. Lysmål 22,5×18,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag