2312/7074
Hajfiskekrog, udskåret træ beviklet med bast. Bellona, Salomonøerne. Ca. 1950. Bog medfølger. L. 36 (med ophæng)
Proveniens: Torben Monberg, givet til ham på Bellona i slutningen af 1950erne. Bogen “Mungiki”, Gyldendal 1978 af Torben Monberg medfølger.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag