2103/99
Brødkurv af gulmalet metal, bådformet på firpasfod med to hanke i siden. England, 19. årh. L. 30 cm. H. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, afskalning af bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud