1917/1657
Tre billardkugler af udskåret elfenben. Ca. 1900. Diam. ca. 5 cm. (3)
Krakeleringer. Enkelte små huller. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud