1917/528
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“2 huse”. Sign. PK 96, 13/150. Mappe med tre litografier i farver. Udgivet af Louisiana. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen. Bladstørrelse 76×53,5. Uindrammet.
Intet at bemærke. Mint condition.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag