2003/​182

Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.

To tallerkener af porcelæn, dyb og flad, dekoreret med blå bort med roser og liljekonvaller. Samt rosafarvet russisk terrin. Kuznetsov Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. Diam. 23–25. (3).

slitage på dekoration

Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

290 DKK

290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK