2005/1178
Et par safir- og diamantørestikker af delvist forgyldt sølv hver prydet med en fancy-cut syntetisk lysegrå safir omkranset af talrige enkeltslebne diamanter. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag