2034/96
Japansk Satsuma kaffeservice af fajance, dekoreret i farver og guld med guder. Forskellige stempler. Ca. 1900. Fad Diam. 18. (5)
Bestående af: 4 par kopper og fad.
En underkop med minimalt kanthak. Krakeleringer og misfarvninger. Kopper i varierende design.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag