2034/​96

Japansk Satsuma kaffeservice af fajance, dekoreret i farver og guld med guder. Forskellige stempler. Ca. 1900. Fad Diam. 18. (5)

Bestående af: 4 par kopper og fad.

En underkop med minimalt kanthak. Krakeleringer og misfarvninger. Kopper i varierende design.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag