1840/​9564

Loetz Witwe, tilskrevet

Skål af klart glas, indlagt med grønne pletter. Ej sign. Antageligt udført hos Loetz, Tjekkiet, ca. 1910–20. H. 10,5. Diam. 25,5.

Almindelig patina, herunder nogle mindre overfladeridser og mærker.

Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK