1850/8595
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Garden trækker op på Amalienborg Slotsplads. Sign. H. Kruuse. Olie på lærred. 30×40.
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Behov for rensning.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag
27 bud