2432/​9

Dansk svingkedel af sølv, glat korpus, på stand med to kronhjortehoveder. Mester Ole Chr. Collin, København 1879. Vægt 2844 g. H. ialt 36 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hanken løs i den ene side. En issolationsring mangler. Mindre buler, ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

899542 9.000 DKK
274699 8.500 DKK