2432/​9

Dansk svingkedel af sølv, glat korpus, på stand med to kronhjortehoveder. Mester Ole Chr. Collin, København 1879. Vægt 2844 g. H. ialt 36 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hanken løs i den ene side. En issolationsring mangler. Mindre buler, ridser og mærker.

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK