2432/9
Dansk svingkedel af sølv, glat korpus, på stand med to kronhjortehoveder. Mester Ole Chr. Collin, København 1879. Vægt 2844 g. H. ialt 36 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hanken løs i den ene side. En issolationsring mangler. Mindre buler, ridser og mærker.
Vurdering
900678 | ||
274699 | ||
900678 | ||
274699 | ||
899542 | ||
274699 |