1323/1575
En samling bestik af sølv, bestående af “Antik rokoko” fiskebestik, bestående af syv fiskeknive og syv fiskegafler, samt 10 osteknive og to engelske fiskeknive med perlemorsskafter. Dannmark og England, 19.-20. årh. Vægt ekskl. engelske knive 1060 gr. (26)
Mindre buler, ridser og mærker. En kniv med defekt skaft montering.
Varia, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag