2447/​99

Æske af blå agat med montering af messing, på fire kugleben. 19. årh. H. 4,5 cm. L. 8 cm. D. 5,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

68887 4.400 DKK
846261 4.200 DKK
68887 (Autobud) 4.000 DKK
846261 4.000 DKK
68887 3.800 DKK
85176 3.600 DKK
1077651 3.400 DKK
85176 3.200 DKK
283030 3.000 DKK