Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912)
Aftenlandskab. Sign. H. Siegulmfeldt. Olie på papir monteret på malepap. 22,5×30.
Områder hvor papiret har løsnet sig fra underlaget og buler. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
10 bud