1632/1665
Opsats af rigt udskåret og delvis poleret og forgyldt træ, prydet med masker og bladværk. 19. årh. H. 13. L. 40. B. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 11. august 2016
Vurdering
Hammerslag