2417/30
Et par gotiske skæringer af egetræ, rigt udskåret med figurmotiver og ornamentik. Indsat i rammer. 16. årh. H. 9. B. 14. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte pyntelister mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag