1316/​707

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 45”. Serveringsvogn af teak. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, Odense. H. 62,5. L. 68. B. 42.

Litteratur: Andreas Tuck katalog 1967.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uorginal selvklæbende plastdug påsat hylder.

Moderne kunst og design, 16. april 2013

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK