1316/707
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 45”. Serveringsvogn af teak. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, Odense. H. 62,5. L. 68. B. 42.
Litteratur: Andreas Tuck katalog 1967.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uorginal selvklæbende plastdug påsat hylder.
Moderne kunst og design, 16. april 2013
Vurdering
Hammerslag