2144/645
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Landskab. Sign. EM, Strandby, 1949. Akvarel på papir. Lysmål 26×35.
Papiret er gulnet. Små håndteringsmærker- og folder. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud