2131/122
Sæt på 12 Aarhus-skeer af forgyldt sterlingsølv prydet med blå emalje. B. Hertz, 20. årh.s midte. Vægt ca. 620 g. L. 14,3. I æske. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud