1510/670
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Mand på stol. Sign. Sven Dalsgaard 66. Bronze monteret på sokkel af træ. H. inkl. sokkel 19.
Moderne kunst og design, 3. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud