1406/66
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Skovserkoner sælger fisk på Gl. Strand, i baggrunden Thorvaldsens Museum. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 65×54.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 3. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud