872/955
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
“Atelieret”, Allinge, Bornholm. Sign. Olaf Rude 32. Olie på lærred. 97×130
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag