2031/196
Samling af 24 årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 1092 g. (24)
1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Æsker medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud