Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti fra Granville i Normandiet. Sign. Carl Locher, Granville 87. Olie på lærred. 41,5×56.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Én mindre reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020