2043/​4

Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

Kystparti fra Granville i Normandiet. Sign. Carl Locher, Granville 87. Olie på lærred. 41,5×56.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Én mindre reparation/lap på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK

25.000 DKK