2440/​504

Dansk snedkermester

Skrivebord af nøddetræ og macassar. Front med låge, indvendigt med hylder og opbevaring. Udført 1930'erne. H. 72. L. 137. D. 78.

Hidrører fra arkitekt Svenn Eske Kristensens eget hjem.

En nøgle medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hak og finérskader.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?