2131/​624

Hans Øllgaard (f. København 1911, d. sst. 1969)

Komposition. Sign. monogram samt på bagsiden. Olie på lærred. 80×100.

Krakeleringer samt afskalninger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

5.000 kr

Hammerslag

7.000 kr

21 bud

7.000 kr
6.500 kr
6.000 kr
5.500 kr
(Autobud) 5.000 kr
4.800 kr
(Autobud) 4.600 kr
4.400 kr
4.200 kr
4.000 kr
3.800 kr
(Autobud) 3.600 kr
3.600 kr
(Autobud) 3.400 kr
3.200 kr
(Autobud) 3.000 kr
2.900 kr
2.800 kr
2.700 kr
2.600 kr
2.500 kr